Düğün Mekanınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Düğün mekanı seçimi basit gibi görünsede sizi zorlayacak komplike işlerden bir tanesi çünkü hangi mevsimde evleneceğinizden, davetli sayısına, romantik sade bir düğün mü, yoksa kalabalık bir kutlama mı, olacağına kadar bir çok kriter söz konusu… Bazen sadece hayallerinize odaklanıp diğer önemli kriterleri göz ardı edebilirsiniz ama o büyük gün gelip çattığında, işler istediğiniz gibi ilerlemediğinde hayal kırıklığına uğramanızı istemeyiz. Bu yüzden gelin hep birlikte düğün mekanı seçerken nelere dikkat etmeliyiz bir bakalım..

ESMA SULTAN YALISI İSTANBUL

DÜĞÜN KONSEPTİNİZ

Düğün mekanınıza karar vermenizi kolaylaştıracak en önemli faktörlerden bir tanesi konseptiniz.. Neden derseniz hayalinizdeki konseptinize uygun bir mekan seçmediğiniz sürece aslında hayalinizi  tam olarak gerçekleştirmiş olmuyorsunuz ayrıca konseptinize uygun mekan arayışında olmak işinizi daha kolaylaştıracaktır.

ESMA SULTAN YALISI İSTANBUL

DAVETLİ SAYISI

Düğününüze davet edeceğiniz davetli sayısı mekan seçimini etkileyen kriterlerden bir tanesi. Eğer kalabalık bir davetli listeniz mevcut ise mekan seçimini bu doğrultuda yapmalısınız, aksi takdirde oturma düzeni sağlamak sizi bir hayli yoracaktır.

ESMA SULTAN YALISI ISTANBUL

BÜTÇE VE İKRAMLAR

En can sıkıcı konulardan bir tanesi bütçe ama ne yazık ki gerçekçi olmalı ve bütçemiz doğrultusunda mekan arayışına girişmeliyiz. Ayrıca mekana dahil olan tüm servis ve ekipmanları net bir şekilde öğrenmek bütçe kontrolü için size yardımcı olacaktır.

Sizin  davetlilere ikram edeceğiniz menü de mekan seçimi için önemli bir etken, örneğin yalnızca kokteyl mi olacak yoksa yemekli bir düğün mü ya da açık büfe mi tercih edeceksiniz? Seçtiğiniz mekan sizin talebinizi karşılayabilecek kapasitede mi? Tüm bu soruların cevapları mekan seçiminizi yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.

JW MARRIOTT ANKARA

EĞLENMEK İÇİN YETERLİ ALAN VAR MI?

Bu özel gününüzde elbette sevdiklerinizle beraber sonuna kadar tadını çıkaracak ve eğleneceksiniz.. Peki seçtiğiniz mekan bunun için yeterli alana sahip mi? Genellikle bir çok düğünde çiftler bir orkestra yada dj ile anlaşarak düğünlerini daha eğlenceli hale getirmek istiyorlar eğer sizinde böyle bir isteğiniz varsa seçtiğiniz mekanın buna uygun olup olmadığını kontrol edin.

JW MARRIOTT ANKARA

SAAT KISITLAMASI VE AFTER PARTY

Çiftler genellikle düğün gününde arkadaşları ve sevdikleri ile beraber bu özel günün tadını doyasıya çıkarmak eğlencenin dibine vurmak isterler ki çok haklılar ancak bazı mekanlarda belli bir saatten sonra müziğin sesini kıstırma vs gibi durumlar olabilir. Bu konuyu net bir şeklide öğrenip netleştirmeden karar vermemelisiniz ayrıca seçtiğiniz mekanın after party etkinliği için bir alana sahip olup olmadığını mutlaka sormalısınız.

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT